ליאור אלון

בוגרים מספרים ליאור אלון

ליאור אלון – בוגר מסלול המתמטיקה העיונית

שמי ליאור, אני בוגר דוקטורט במתמטיקה מהטכניון ועשיתי את כל המסלול – תואר ראשון ודוקטורט (ישיר) בטכניון, בפקולטה למתמטיקה שהפכה לי לבית שני. את הדוקטורט עשיתי בהנחיית רמי בנד, בתחום של גרפים קוונטיים, בנושאים המשלבים גאומטריה ספקטרלית, קומבינטוריקה, הסתברות ותורה ארגודית ונוגעים לשאלות המגיעות מעולם הכאוס הקוונטי. החוויה האישית שלי מהדוקטורט הייתה נהדרת ומעשירה, חוויה רצופת אתגרים, כישלונות והצלחות.

היום אני חבר (פוסט-דוקטורט) במכון לתארים מתקדמים בפרינסטון, שם אני ממשיך במחקר של גרפים קוונטים ותופעות אוניברסליות בגיאומטריה ספקטרלית.

אין לי ספק שהעולם המתמטי אותו ספגתי בפקולטה למתמטיקה בטכניון, בין אם בקורסים, בהרצאות ובסמינרים ובין אם בשיחות עם חברי סגל, עיצב את התפיסה שלי ומלווה אותי גם בשלב הנוכחי. רמי, המנחה שלי לדוקטורט, היה ועודנו מודל לחיקוי בשבילי, והעבודה אתו לימדה אותי המון. בנוסף לרמי, רשימה (חלקית) של חברי הסגל שפתחו את דלתם בפניי ושמחו לדבר, ללמד ולענות על אינספור השאלות שהמטרתי עליהם, כוללת את:ניר לזרוביץ, אדי מאיר-וולף, יואב מוריה, עמנואל מילמן, עמוס נבו, טלי פינסקי, יהודה פינצ'ובר, רון רוזנטל, אור שליט ואורי שפירא.

לרשימה זו כמובן שנלוות (בכיוון אורתוגונלי וחשיבות לא פחותה) רשימת הצוות האדמיניסטרטיבי שהיו שם בשבילי, לעזור, לתמוך ולפעמים גם סתם בשביל החיוך וה-"בוקר טוב".בזכותן ובזכותם, ובזכות רבים נוספים, המקום הרגיש כמו בית.

אמאדו החתול (זכרונו לברכה) שליווה אותי את כל התקופה שלי בפקולטה, וכמובן השותפים הנהדרים שלי למשרד, יוני וטלי (מונדרר).

בנוסף, זכיתי לקחת חלק בתהליכים פקולטיים בתור נציג תארים מתקדמים, ותודה לאלי אלחדף ומיכה שגיב שהיו דיקנים ואפשרו לי לקחת חלק, ולאמיר יהודיוף ואורי שפירא, שהיו אחראי תארים מתקדמים ובאמת היה חשוב להם לשמוע את מה שיש לי להגיד ולעזור בכל מה שאפשר.

כעצה לכם, אלו שנכנסים לשערי הפקולטה, תהנו מההזדמנות ללמוד ותנצלו כל רגע בפקולטה. אל תתביישו לשאול, אל תתביישו לגשת ולדבר, וכמובן שתזכרו גם אתם לעזור לאלו שמתחתיכם ובאים אליכם בבקשת עזרה. זכיתם להיכנס למשפחת הפקולטה למתמטיקה, משפחה קטנה חמה ואיכותית! תנצלו כל דקה.